ICT řešení

ICT řešení

Uvědomujeme si důležitost informačních technologií jako celku. Potřebujete-li řešit informační technologie jako celek nebo jen jejich část, můžete se na nás spolehnout, my to dokážeme zajistit.

ICT řešení

Dodávky hardware a software

 • Zajišťujeme dodávky velmi širokého portfolia HW
 • Využíváme naši silnou pozici u dodavatelů
 • Nabízíme i službu financování dodávek
 • Poskytujeme certifikovaný servis
ICT řešení

Datová centra a virtualizace

 • V datovém centru jsou umístěny servery a datová úložiště. Zajišťují základní funkce podniku. Na jejich základě funguje informační systém, elektronická pošta, připojení k internetu, webové stránky, atd. Jsou zde uloženy sdílené soubory a databáze. Menší organizace si vystačí s oddělenou, klimatizovanou místností, kde jsou umístěny servery, větší chtějí víc - spolehlivé chlazení a napájení, protipožární zabezpečení, zajištění vstupu a dálkovou signalizaci. Virtualizace, konsolidace a optimalizace serverů a datových úložišť v posledních letech radikálně mění strukturu datových center.
ICT řešení

Networking, komunikace a spolupráce

 • Zde spadá vše, co propojuje počítače v podniku navzájem či s vnějším prostředím i to co podporuje komunikaci a spolupráci lidí. Místní podniková síť (LAN - Local Area Network) je spojení všech počítačů. Je ji možné postavit pomocí kabelů, bezdrátově (WIFI) či kombinací obou přístupů. Často je nutné do podnikové sítě zapojit nejen individuální uživatele, ale celé pobočky v různých městech. Další nezbytností je připojení podniku k internetu.
 • Součástí této oblasti jsou služby potřebné k vybudování či migraci adresářové struktury organizace, elektronická pošta a její archivace, nástroje pro skupinovou spolupráci a sdílení dokumentů, hlasové služby a systémy pro audio i videokonference – vše ve prospěch vyšší produktivity práce.
ICT řešení

Koncová zařízení a uživatelské prostředí

 • Služby kolem koncových zařízení a uživatelského prostředí jsou jednou z nejfrekventovanšjších činností IT oddělení v podniku. Důležitou oblastí je i zálohování koncových zařízení.
 • Efektivitu správy mohou výrazně zvýšit řešení virtualizace aplikací či desktopů. Zkuste si představit situaci, kdy má každý zaměstnanec po přihlášení z libovolné pracovní stanice, tabletu či chytrého telefonu vždy k dispozici své pracovní prostředí, data i aplikace. Vše je možné centrálně řídit - uživatelská práva, bezpečnostní politiky, aplikace a operační systémy, které může mít uživatel k dispozici
ICT řešení

Bezpečnost IT

 • Čím více organizace závisí na svých datech, tím závažnější je otázka bezpečnosti. Základem je fyzická bezpečnost - zamezení vniknutí neoprávněných osob. Je nutné zabezpečit i vnější komunikační cesty proti virům, spamu a dalším technikám napadení.
 • Nejslabším prvkem bezpečnostních systémů je však vždy člověk. Systémy na ochranu dat před únikem či krádeží, řízení identit a celkové systémy řízení bezpečnosti událostí jsou tedy významným pomocníkem. Naše služby poradenství pro oblast bezpečnosti IT zahrnují analýzy a audity, nastavení správných procesů a postupů i celkovou strategii bezpečnosti organizace.
ICT řešení

Správa, podpora a provoz IT, servis

 • IT oddělení potřebuje „palubní desku“ na níž vidí, zda vše správně funguje a zda uživatelé dostávají potřebné informace a služby. IT slouží k řízení organizace, ale i je samotné je nutné řídit. Vedení potřebuje vědět, kolik IT prostředků má, jak jsou vynaloženy, chce znát náklady na provoz. Uživatelé se musí umět efektivně dovolat pomoci a podpory. Proto nabízíme implementaci potřebných systémů.
 • Nastavit IT tak, aby fungovalo bez sebemenších potíží, není možné. Z provozního hlediska se však dá dosáhnout téměř totožného výsledku. Pomocí nabídky smluvních služeb podpory a provozu IT a zkušeným specialistům kvalifikovaně a rychle řešíme i velmi obtížné situace. Nabízíme záruční a pozáruční servis s výjimečným rozsahem a strukturou služeb.

partneři
partneři
partneři
partneři
partneři
partneři
partneři
partneři
partneři

Kontaktujte nás